ESAV Başkanı Aksungur, Gazetemizi Bilgilendirdi

Ankara'da faaliyet gösteren Erzurum İktisadi Sosyal Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı, bu güne kadar yaptıklarını gazetemize anlattı

+3
Haber albümü için resme tıklayın

ESAV Başkanı Veysel Karani Aksungur, Ankara'da yüreği Erzurum için atan insanların bir araya geldiğini ve onlarca derneğin katılımıyla vakfın oluşturulduğunu ifade etti. Vakfın kuruluş sürecini ve yaptığı çalışmaları anlatan Aksungur, Erzurum'un Türkiye'nin önemli şehirlerinden biri olduğunu ifade ederek, "Erzurum Kongresi ile Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına başlangıç yapan Erzurum, yetiştirdiği bilim, tefekkür, sanat ve siyaset adamları ile de ülkemizin gelişmesine ve mutluluğuna önemli katkılarda bulunmuştur." dedi.

ORTAK PAYDAMIZ ERZURUM

Merkezi Kızılay'da bulunan vakfın, Etimesgut, Sincan, Keçiören, Çubuk ve Altındağ'da şubelerinin bulunduğunu hatırlatan Veysel Karani Aksungur, Ankara dışında da Konya, Kırşehir, Akhisar ve Çanakkale'de de vakfın şubelerinin bulunduğunun altını çizdi.

"Çeşitli etkinliklerle hemşehrilerimizin arzuladığı yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak, sosyal ve kültürel atmosferler oluşturarak insanlarımızın sosyalleşmesine katkıda bulunmak en önemli amaçlarımızdandır." diyen Aksungur, şunları söyledi: "Vakıf olarak elimizden geldiği kadar herkesi tanıştırmayı, bir araya getirmeyi, birlikte iş yapma kültürünü geliştirmeye, ortak faaliyetlerde bulunmaya, sosyal ve kültürel zenginliklerimizi aktarmaya ve arttırmaya, dostluk, kardeşlik ve akrabalık duygusunu geliştirerek ekip olmayı sağlamaya yönelik çalışmalarımız aralıksız olarak devam etmektedir. Gençleri eğitmenin yanında, yetişmiş elemanların değerlendirilmesi, işadamlarımızın işlerini geliştirmeleri, bürokratlarımızın yükselmeleri, siyaset adamlarımız, fikir adamlarımız ve sanatçılarımızın kamuoyuna tanıtılması için elimizden gelen gayreti sarfediyoruz. Yaygın örgütlenmeyi benimsediğimiz için Ankara'nın merkezinde ve Ankara dışında bir çok yerde şube ve merkezlerimiz bulunmaktadır. Hemşehrilerimizin ilçe ve köy dernekleri başta olmak üzere, örgütlenmelerine özel önem vermekte ve onları desteklemekteyiz. Faaliyetlerimizi koordineli bir şekilde yapmak ve birbirimize yardımcı olmak için 'Başkanlar Konseyi' adında bir örgütlenmeye giderek dernek ve vakıf birim şube başkanlarının genel merkez yönetim kurulu üyesi gibi karar alma ve uygulama noktalarına dahil ederek etkileşim, gelişme, bir olma ve etkin olmayı hedefliyoruz."

ERZURUMLULARI BULUŞMA NOKTASI

Vakfın mülkiyeti olan genel merkez binasında seminer, kurs, toplantı, tanışma ve kaynaşma toplantıları organize ettiklerine vurgu yapan Aksungur, Ankara'da yaşayan Erzurumluların olduğu kadar, Ankara dışından gelen Erzurumluların da uğrak, dinlenme ve buluşma noktasının ESAV Genel Merkezi olduğunu hatırlattı.

ESAV'ın Kadın ve Gençlik Kolları ile işadamları ve bürokratlar birliğinin da çalışmalarını etkin bir şekilde sürdürdüğüne işaret eden Aksungur, Erzurum'da yapılan faaliyetlere de destek verdiklerini sözlerine ekledi.

23 Şubat 2020 - İstanbul


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gurbetteki Erzurum Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gurbetteki Erzurum hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İstanbul Markaları

Gurbetteki Erzurum, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (216) 492 36 36
Reklam bilgi