Kuruluş Hakkında

Gurbetteki Erzurum Gazetesi İstanbul’da kuruluşunun 25. Yılını idrak etti. Gazetenin kendi matbaa tesisleri olmadığı için muhtelif gazete ve matbaalarda baskısını yaptırarak bugüne kadar geldi. Hemşehrilerimizden yakın ilgi gördü.

 

Gazete olarak herkese ulaşma imkânı olmadığı için ve günümüzün gelişmeleri de dikkate alınarak gazete ile birlikte internet haber sitesi de yayınlamaya karar verdik. Daha önce bir süre bu yayını sürdürdük. Ancak bilgisayar ve İnternet Yazılım teknolojilerindeki gelişmeler nedeniyle yeni ve hızlı bir yazılımla tekrar huzurlarınızdayız.

 

Bu yazılım şu anda Türkiye’de yayın yapan ve en çok bilinen İnternet haber sitelerinin kullandığı yazılım olup geniş kapasiteli ve hızlı bir yazılımdır. Bütün ihtiyaçlara cevap verecek özelliktedir.

 

Yayınlarımızda, toplumumuzun ve hemşerilerimizin milli ve manevi değerlerine uygun ve bunları daha da geliştirme ve yayma hedefine yönelik çalışmalar yapacağız. Kültür ve Sanat sayfamız bunun için bütün okurlarımıza açık olacaktır.

 

İnternet Haber Sitemizde İslam Dünyasının haber sitelerine bağlanarak buralardan da güncel haberleri sizlere aktaracağız.

 

Yine Erzurum’daki medya organlarımızla bağlantılar kurarak sizlere Erzurum’u güncel olarak yaşatmaya çalışacağız.

 

İnşallah Gurbetteki Erzurum İnternet Haber sitesi size yetecektir.

 

Hepimize hayırlı olsun!

 

- Gurbetteki Erzurum, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gurbettekierzurum.com.tr/haber/3417519/kurulus-hakkinda